האם נצטרך לחלוק שווה בשווה? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • רבקה

  נשלח ע"ירבקה 09:40, 3 בינואר 2013

  במשך כל תקופת הנישואים אני עבדתי במשרה מסודרת בעוד שבעלי עבד לסירוגין והחליף אינספור עבודות. לי יש חסכונות ולו יש מינוס. יש לנו 2 חשבונות נפרדים אבל הדירה רשומה על שנינו. אני למעשה פירנסתי את המשפחה והוא לא תרם דבר כמעט. האם את הדירה נצטרך לחלק שווה בשווה למרות תרומתי הרבה יותר לתא המשפחתי? האם אצטרך לחלוק איתו גם את החסכונות שצברתי במהלך תקופת הנישואים?

  השב
 • 09:49, 3 בינואר 2013

  ככלל, בני זוג שנישאו לאחר שנת 1974 חל עליהם חוק יחסי ממון אשר קובע את הכללים לחלוקת הרכוש.
  למעט במקרים חריגים בהם בית המשפט לענייני משפחה נדרש לחלוקה לא שוויונית שבדרך כלל נוטה לכיוון הצד שאין לו יכולות כלכליות הרי שהרכוש נחלק שווה בשווה גם אם מדובר בחשבונות בנק נפרדים.
  הייתי מציעה כי תקבלי ייעוץ משפטי של עורך דין העוסק בדיני המשפחה, בכל הקשור לעיגון זכויותייך ככל שיש לך כאלה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.