חלוקת דירה בגירושין - הדירה רשומה על שמי ושייכת לסבתי - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 11:53, 7 בינואר 2013

  אני שוקלת להתגרש מבעלי. הוא עוד לא יודע מכלום. לפני החתונה קיבלתי דירה קטנה מהורי שהייתה שייכת לסבתי. הדירה רשומה על שמי. במהלך שנות הנישואים השכרנו את הדירה. האם במידה ונתגרש בעלי יהנה מחצי מהדירה?

  השב
 • 14:58, 7 בינואר 2013

  ליאת שלום,
  חוק יחסי ממון והפסיקה אינם נותנים וודאות לעניין חלוקת הרכוש שהובא או נצבר בטרם הנישואין שכן, רק לאחרונה פסק בית המשפט העליון כי יש לשתף אישה בדירת בעלה אשר הובאה לנישואין. אגב כך אציין כי בשל עובדה זו אני ממליצה תמיד לערוך הסכם ממון בטרם הנישואין ו/או בטרם קבלת מתנות שוות ערך כגון דא.
  מכל מקום, בעניינך, ככל שלא התגוררתם בדירה ולא הייתה כוונת שיתוף הרי שבעלך לא יהיה זכאי למחצית הדירה. בטרם יוודע לבעלך דבר רצונך להתגרש הייתי ממליצה לך לקבל ייעוץ משפטי שלא בפורום מעו"ד המתמחה בתחום הגירושין על מנת למנוע טעויות אשר בהן תאבדי מהרכוש אותו הבאת לנישואין.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.