מאבק על ירושה עם מס' בני משפחה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
  • ריקי

נשלח ע"יריקי 11:02, 9 באפריל 2013

בעלי נמצא במאבק על ירושה עם כמה בני משפחה שלו. במקביל אני והוא החלטנו להיפרד. אנחנו עדיין נשואים אבל הוא גר אצל אחיו. יש לנו חשבון בנק משותף וגם חשבון חיסכון משותף. הוא מתחיל למשוך כספים מ-2 החשבונות כדי לממן עו"ד ששכר. 1. אם יצליח במאבק המשפטי שלו האם אהיה זכאית לחלק מהירושה שיקבל? 2. אם לא אינני חושבת שעליי לממן את המאבק המשפטי מכספי שלי בגלל שהחשבון לא נפרד. מה כדאי לי לעשות?

השב
  • 22:33, 11 באפריל 2013

ריקי שלום
    בהחלט אינך צריכה לשאת בעלות עו״ד ששכר בעלך לצורך תהליך הגירושין. אינני חושבת שזה נכון להשיב לך בפורום לעניין דרך הפעולה שעלייך לנקוט.
    לעניין הירושה. ככלל חוק יחס ממון מחריג ירושה מאיזון המשאבים שבין הצדדים ולכן אינך זכאית לחלק מהירושה אלא אם כן תצליחי להוכיח כוונת שיתוף.
    בנסיבות שלך נראה לי נכון כי תקבלי ייעוץ מעו״ד העוסק בתחום.
    אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.