אבי מפציר בנו לוותר על חצי מהכסף לטובת שני האחים כדי שירכשו דירות - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • בטי

  נשלח ע"יבטי 13:38, 9 באוגוסט 2013

  הוריי קשישים 82-88 וחלים.כספם מנוהל בחשבון משןתף אני+אימי.אבי יצא מהחשבון לפני כעשור מסיבה כלשהי וכך נישאר.בצוואה שלי כתוב שאני מורישה לאימי או לאבי. יש לי 3 אחים.הבכור מוגבל וחיי עם הוריי שנים רבות.2 אחיי האחרים הקימו משפחות לא מזמן וחיים בשכירות.אחד מהם חידש קשר עם הוריי רק לאחרונה.אבי כנראה מרגיש נקיפות מצפון ששני אחיי לא הצליחו בחייהם ומרגש אותו שיש להם משפחה.בשנה האחרונה הוא מפציר בנו שאת הכסף לתת חצי חצי לשני אחיי על מנת שירכשו דירות.הוריי גרים בקומה רביעית ללא מעלית,אימי כמעט לא יוצאת מהבית בגלל בעיות ברכיים.אבי יוצא אבל בריאותו הולכת ונחלשת.עם אחיי לא ניתן לנהל שיחה נורמלית.בנות זוגם לא מביאות אגורה לכלכלת הבית.אני מסבירה להוריי שישמרו את הכסף כל עוד הם חיים .הם לא מבינים את החשיבות של כך. אני לא יודעת מה לעשות

  השב
 • 16:31, 12 באוגוסט 2013

  בטי שלום
  לאור שאלתך הייתי מציעה כי תקבלי ייעוץ והכוונה שלא בפורום. ככלל אדם רשאי לעשות ברכושו בהתאם לרצונו ועל כן, ישנם דרכים להבטיח זאת מחד ומאידך לרצות את הורייך.
  כדי ליתן תשובה עניינית עלייך ליתן פרטים נוספים המבהירים את מערכת היחסים בתוך המשפחה כמו גם את הסטטוס בו את מצויה מעודכן לעת זו.
  אעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
 • 18:30, 12 באוגוסט 2013

  מערכת היחסים אינה תקינה עם אחיי כי הם מפרשים את אי קבלת הכסף מהוריי באשמתי. 2 אחיי לא מדברים איתי.האח הגדול מוגבל.
  אני היחידה שמטפלת בהוריי הם לא נוקפים אצבע.אני גם עובדת וגם מטפלת בהם .אני חוששת שיפלו עוד יותר לנטל ולכן חוששת מהיד הרחבה שלהם

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.