פירוק שיתוף - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • moshe

  נשלח ע"יmoshe 22:21, 25 בדצמבר 2013

  רינה שלום. אשתי כפי שכבר הוזכר כאן בפורום בגדה בי לפני שלש שנים. כעת הגישה תביעת מזונות לבית משפט לעניני משפחה. אני חסר הכנסה כמעט ונפגעתי נפשית די רציני מהבגידה הזאת כושר ההשתכרות שלי נמוך. היא בעלת הכנסה גבוהה 16000 שקל בחודש ( הסתבר שהיא מכורה למין ומערכות יחסים) ההתלבטות שלי היא במישור הפסיכולוגי. אני בכל מקרה מתכונן להגיש תביעה לאיזון משאבים וחלוקת הרכוש. השאלה היא האם כדאי לנסות קודם כל להדוף את תביעת המזונות שלה כי כושר ההשתכרות שלי נמוך וההכנסה שלה גבוהה והיא אמידה ואז להגיש את התביעה שלי. או שכדאי כבר עכשיו להגיש תביעה נגדית לאיזון משאבים וחלוקת רכוש אבל ברמה הפסיכולוגית יתכן שהשופט בגלל שהוא נותן לי פה משהו בהקצאת הרכוש והמשאבים יפסוק לה "בגלל זה" מזונות כי גם אני מקבל פה משהו בחלוקת הרכוש ואז גם לה דעת השופט תטה לתת לה מזונות, דבר שעלול לסבך אותי בגלל מצבי הכלכלי הירוד?? אודה לך אם תתקני אותי האם יש הגיון בחשיבה הזו?? וסליחה אם אני מדאי מרבה בשאלות פשוט אין לי כסף לשכור עורך דין . תודה מראש.

  השב
 • 11:13, 2 בינואר 2014

  משה, אם אין באפשרותך לשכור שירותי עורך דין עליך לפנות לסיוע המשפטי, בהתאם למפורט הרי שאתה זקוק לעורך דיין שייעץ לך כיצד לנהוג. אין ספק כי כספים שנצברו במהלך החיים המשותפים שייכים לשניכם. דווקא בגלל הנסיבות שאתה מתאר לא הייתי ממתינה לסיום תיק המזונות
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.