הוצאת אח מתנחל מדירה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 09:49, 16 באפריל 2014

  אנחנו 5 אחים וההורים שלנו השאירו דירה קטנה אחי נכנס לדירה אחרי שהוריי נפטרו ולא מוכן לצאת משם. אנחנו רוצים למכור את הדירה ולהתחלק בכסף שנקבל אחרי שהתנחל בדירה בלי רשות של שאר האחים האם נוכל להוציאו מחלקו בדירה?

  השב
 • 10:49, 17 באפריל 2014

  אייל שלום
  חסרים פרטים רבים בשאלתך ועל כן לא אוכל ליתן תשובה ענייינית ואולם אציין כי ככלל באם הוצאתם צו ירושה שבו מצויינים כל האחים כיורשים הרי שתוכלו - אתם או מי מכם - להגיש תביעה לפירוק שיתוף.
  קיים הליך נוסף, חדש יחסית, שהינו תביעה לפינוי - זוהי תביעה שההליך בו מהיר.
  אופציה נוספת העומדת לרשותכם הינה תביעה לדמי שימוש עבור חלקכם בדירה.
  מאחר ומדובר בדירה קטנה ולא בהכרח ההליכים שציינתי כדאיים, הייתי ממליצה לפנות לעורך דין העוסק בתחום דיני הצוואות והירושות במגמה לגבש אסטרטגיה למזעור הנזקים הרגשיים שבין האחים מחד ומאידך מימוש זכויות האחרים בהתאם לדין.
  אשמח לעמוד לרשותכם לצורך הבהרות
  בהצלחה וחג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.