תמורה ממכירת דירה שרכשה לפני הנישאים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 21:07, 13 ביולי 2014

  שלום רב מספר חודשים לאחר רכישת דירה משותפת לפני חמש שנים, מכרתי דירה אשר הייתה בבעלותי לפני הנישואים, בין היתר על מנת לחסוך בתשלום רכישה, שכן לאותו מועד לא היה באפשרותנו לשלם סכום זה. האם בחלוקת רכוש ואיזון משאבים שבגירושין, ניתן להתחשב בתמורה שהתקבלה מרכישת דירה וכן בחסכון שהושג בתשלום של מס רכישה, ולהוציא סכומים אלה מהתחשבנות? תודה מראש

  השב
 • 16:44, 17 ביולי 2014

  אלכס שלום
  ככלל, כאשר יש כוונת שיתוף ספציפית לגבי נכס ובוודאי אם זה נמכר ותחתיו נמכר רכוש אשר נרשם על שם שני הצדדים הרי שלרוב רכוש זה יהיה שייך לשני הצדדים בעת הגירושין.
  ישנם חריגים לכלל זה לדוגמא הטעיית בן הזוג ועשיית עושר ולא במשפט.
  מכל מקום, הייתי ממליצה כי תקבל ייעוץ משפטי אשר יתאים לנסיבות שבהן מכרתם, רכשתם והתגרשתם ובכך תוכל לכלכל את צעדיך בעת הגירושין.
  שיהיה בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.