זכויות בדירה טרום הנישואין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 14:54, 7 באוקטובר 2014

  בהיותי רווק רכשתי דירה והיתה רשומה רק על שמי.לימים נישאתי גרתי עם רעייתי 10 שנים ולאחר מכן מכרתי את הדירה ורכשתי קרקע ובניתי ביית פרטי. היום אשתי רוצה מחצית מהביית הפרטי . האם מגיע לי גם משווי הדירה שקניתי טרום הנישואין לצורך החישוב למכירת הביית הנוכחי? יש לציין שהיא לא הביאה כלל וכלל כסף אישי שלה לא בתחילת הנישואין ולא לבניית הביית הפרטי.

  השב
 • 15:47, 11 בנובמבר 2014

  בן שלום
  בשאלתך חסרים פרטים הדרושים למתן מענה ענייני. ככלל רכוש שיש לגביו כוונת שיתוף, למרות שהכספים בגינו הובאו עוד בטרם הנישואין יכול שיהיה שייך לבן הזוג אם במחצית ואם בחלק היחסי שבו הושקעו כספים משותפים. עליך לקבל ייעוץ משפטי שלא בפורום ואשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.