עתיד חשבון חיסכון לאחר החתונה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 10:16, 25 בנובמבר 2014

  אנחנו זוג לפני חתונה לשנינו יש חסכונות מלפני הנישואים אחרי החתונה נקנה דירה כשאת המקדמה ניתן מהחסכונות של בעלי. הסכמנו שבינתיים החיסכון שלי יישאר בתכנית החיסכון. אם חלילה נתגרש האם אחרי הגירושין החיסכון שלי יישאר שלי או ייתחלק בין שנינו?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  רינה פוליטי, עו"ד,מנהל הפורום

  23:07, 14 בדצמבר 2014

  אלה שלום
  ככלל, זכות שנצברה בטרם הנישואין ולא הייתה לגביה כוונת שיתוף תישאר בבעלות הצד עליו היא רשומה. לפיכך, אין לדעת מה יוליד יום באשר לתכנית החיסכון שתיוותר על שמך, הדברים תלויים בדרך בה תנהלו את חייכם. מאחלת לך שלום בית לאורך שנים ואריכות ימים
  בהצלחה ומזל טוב

  תגובה
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  23:10, 14 בדצמבר 2014

  אלה שלום
  ככלל, זכות שנצברה בטרם הנישואין והובאה לנישואין תישאר בבעלות הצד עליו היא רשומה אלא אם כן תוכח כוונת שיתף. אין לדעת מה ילד יום בכל הקשור להתנהלות הכלכלית שלכם ועל כן, יש קושי במתן תשובה בשלב זה. בכל מקרה מאחלת לכם בהצלחה ובמזל טוב ושלא תיזקקו לבחינת מצב של חלוקת הזכויות.
  ברכה והצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.