"תשלומי איזון" ומיסים, בחלוקת נדל"ן - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 17:47, 2 באפריל 2015

  שלום לעו"ד רינה אני מחפשת תשובה לשאלה הבאה: בהנחה ששני אחים ("שמעון" ו"לוי") מקבלים ירושה. הירושה כוללת שני נכסים: "דירה א' " ו-"דירה ב' ". תאור מצב: מחיר דירה א' בשוק (לפי הערכת שמאי עכשווית): 2 מיליון ש"ח. מחיר דירה ב' בשוק (לפי הערכת שמאי עכשווית): 1.5 מיליון ש"ח. באם שתי הדירות יימכרו היום, יש לשלם מיסים והיטלים (השבחה ושבח): 800,000 ש"ח על דירה א', 500,000 ש"ח על דירה ב'. האחים מעוניינים למסור את דירה א' לאח "שמעון", ודירה ב' לאח "לוי", ולקבוע "תשלומי איזון" כדי שהירושה תחולק ½ - ½. השאלה: בהנחה שהאחים אינם מחוייבים למכור באמת את אחת הדירות או שתיהן, כיצד להחליט על תחשיב הדירות, לצורך חישוב תשלומי האיזון? האלטרנטיבות: אלט' א': לצורך חישוב תש' האיזון, שווי דירה א' יילקח כ- 2 מיליון ש"ח (היות וזה מחירה בשוק). (ובדומה יילקח שוויה של דירה ב': 1.5 מיליון ש"ח) אלט' ב': לצורך חישוב תש' האיזון, שווי דירה א' יחושב כ- 1.2 מיליון ש"ח (שווייה בשוק בקיזוז מיסים, היות וזה ערכה הנזיל היום של דירה א'). (ובדומה יחושב שוויה של דירה ב': 1 מיליון ש"ח, היות וזה שוויה הנזיל היום). איזו אלטרנטיבה נכונה - מבחינת הצדק הטבעי? בתודה מראש גילה

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  10:46, 20 באפריל 2015

  גילה שלום
  קראתי את שאלתך ולמרבה הצער לא אוכל ליתן תשובה המתבססת על הצדק הטבעי שכן יש לבחון את הדברים מבחינה משפטית לגופו של עניין. את למעשה מבקשת ממני סוג של הצעת פשרה שאציע ונראה לי לא נכון לעשות זאת באמצעות הפורום. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות, ואולם - פטור בלא כלום אי אפשר ולכן, ומבלי שהדבר יהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על המידע האמור, שימת לבך כי עליכם לאזן את הנכסים "נטו" לאחר ניכוי המסים שאמורים לחול על הנכסים בעת מכירתם ולקבל ייעוץ מעורך דין למקרקעין באשר לגובה המס החל על הנכסים. שיהיה בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.