הגשת תביעות ממוניות לבימ"ש לענייני משפחה או לבית דין רבני - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • תומר

  נשלח ע"יתומר 16:49, 17 ביוני 2015

  שלום לאחר גירושים ברבנות לפני כשנתיים, נחתם הסכם וקיבל תוקף של פסק דין . בהסכם קיבלה אשתי לשעבר כל מה שביקשה שנתיים לאחר מכן התקשרה ואמרה שנודע לה על כספים נוספים (לא מדובר בכספים שלי.. אלא בחשבון שהיה משותף לי ולאחי ובו כספי פנסיה של הורינו - בקלות ניתן להראות שהכסף הגיע מחשבון ההורים) בחוזה נכתב במפורש כי "לא יהיו לשום צד בעתיד כל תביעות משום סוג הן ישירות ו או עקיפות כנגד הצד השני בעניין נשואיהם או רכושם " בסעיף נוסף נכתב כי "בעצם החתימה על חוזה זה גיבשו שני הצדדים את כל הטענות שהיו להם בנושא רכוש וממון" בסעיף שלישי נכתב כי "הצדדים מוותרים על כל תביעה כספיתו או קניינית מכל סוג בנוגע לכספים ו או רכוש של הצד השני" האם היא יכולה להגיש פתאום שוב תביעות ממוניות לבימש לענייני משפחה או לבית הדין הרבני? אין לחוזה שכזה לאחר שקיבל תוקף פסד בביד רבני שום ערך? תודה מראש תומר

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  17:00, 17 ביוני 2015

  תומר שלום
  לצערי לא אוכל לתת מענה מבלי לקרוא את כל ההסכם לרבות בחלק הרכושי. ואולם - הכלל הוא שאם הועלמו כספים מתוך המעגל המשותף ובית הדין הרבני האזורי לא דן והכריע אלא היווה חותמת גומי הרי שניתן לבחון את הזכויות שנצברו והוצאו מהמעגל המשותף, מכל מקום יש קושי לפתוח הסכם רכושי ובוודאי שלאחר שנתיים. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות וייעוץ ענייני לאחר קבלת הפרטים הנחוצים למתן ייעוץ כזה. הסכם גירושין או הסכם ממון, ככל שהוא מנוסח נכון וסוגר את הפינות הרי שהוא חוסך אפשרות תביעות מאוחרות. מקווה שגם אצלך זה כך.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.