פירוק שיתוף בנכסי עיזבון - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 10:40, 24 באוגוסט 2015

  עיזבון כולל דירת מגורים וחנות. ליורשים צו ירושה לפי דין ואין הסכמה ביניהם על השימוש בנכסים. במטרה לפרק השותפות בין היורשים אחד היורשים המעוניין בנכסים מביא הערכת שמאי שאינה מקובלת על היורשים האחרים(כי היא נמוכה לדעתם). לפי איזה מחיר מפרקים השותפות? האם אפשר לפרסם הנכסים למכירה ולאפשר לאחד היורשים לרכוש הנכסים לפי המחיר הגבוה ביותר? כיצד יקבע ועל-ידי מי פרק הזמן לפרסום הנכסים למכירה (כל עוד אין הסכמה על-ידי אחד היורשים על מחיר המכירה)?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  09:34, 2 בספטמבר 2015

  שמואל שלום
  ישנן כמה דרכים לפרק את השיתוף, אחת מהן היא באמצעות הערכת שמאי. ואולם נין להוציא את הנכסים למכירה על פי שווי שוק, ממוכר מרצון לקונה מרצון על פי ההצעה הגבוהה ביותר שתתקבל. ניתן להיעזר במתווכים שיוכלו לסייע בעניין המחיר. ניתן לקצוב זמן לפי ראות עיניכם - נהוג לא יאוחר מ-6 חודשים - שאז יתמנו כונסים למכירה או כל נאמן אחר שיעשה זאת עבור הצדדים. בכל מקרה שיורש לא יסכים לדרך זו - שככל הנראה זו הדרך שתיקבע על ידי בית המשפט - הרי שלא יהיה מנוס מלהגיש תביעה לפירוק שיתוף.
  בהצלחה.
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.