הבהרת שאלות הנוגעות לחוק הפנסיה החדש - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 13:05, 24 בדצמבר 2015

  שלום רב שאלותי מתיחסות למקרה שבו הפנסיה כבר מתחלקת מזה מספר שנים בין בני הזוג שהתגרשו וזאת על פי פסק הדין, אודה לך אם תבהירי לי את הנקודות הבאות: . 1. האם נכון שבמקרה של קרן פנסיה ותיקה (בניגוד לקרן פנסיה חדשה) לא יפתח חשבון חדש עבור בין הזוג ומה שניתן לשנות זה רק את ענין פנסית השאירים? 2. האם ניתן לעדכן את פסק הדין על פי דרישת החוק החדש באופן חד צדדי או ששני בני הזוג חייבים להסכים לעשות זאת. מה ניתן לעשות במקרה שרק אחד מבני הזוג מעונין להחיל את החוק החדש על החלק שלו והשני מסרב? 3. האם חייבים להגיש את פסק הדין המעודכן רק עד 6.2.2016 או גם לאחר מכן? בברכה לילי

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  14:50, 1 בינואר 2016

  לילי שלו
  הואיל והחוק מורכב ועדיין אין הלכות משפטיות לגביו הרי שיש קושי ניכר לענות ברמת הוודאות המוחלטת. ואולם שימת לבך כי הקופות הנכללות בחוק מפורשות בו. לענין היעדר ההסכמה הרי שניתן להגיש תובענה מתאימה לבית המשפט לענייני משפחה כדי לקבל את "התרופה" להיעדר ההסכמה.
  לכאורה על פי ניסוח החוק אכן זה היה בעייתי לאחר פברואר 2016 לרשום פסיקה ישנה, אך אנו מנסים לפתור סוגיה זו בעזרתו של בית המשפט.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.