במקרה של גירושים - חלוקת רכוש שלנו - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 13:37, 16 באפריל 2012

  אנחנו זוג בשנות ה-60 לחיינו, יש בבעלותינו דירה שרשומה על שמנו ודירה שרשומה על שם בתנו (למרות שאנחנו קנינו את הדירה). בתנו נשואה וחיה עם בן זוגה ובנה בדירה שרשומה על שמנו בלי שכירות. את הדירה שרשומה על שמה אנחנו משכירים. מצבה הזוגי של בתנו לא מוצלח ואנחנו רוצים לבדוק מה קורה במקרה שהיא מתגרשת מבעלה, הוא יוכל לדרוש חלק מ-2 הדירות או רק מהדירה שרשומה על שמה או בכלל לא?

  השב
 • 18:26, 16 באפריל 2012

  ככלל הדירה אשר רכשתם ואשר בבעלותכם - אין ולא צריך שיהיה לכם כל חשש לגביה. ואכן לעניין הדירה שבה מתגוררים בתכם ובן זוגה, קיים חשש של כוונת שיתוף או השבחת הדירה ועל כן, רצוי שבמקרה כזה יהיה תחת ידה של בתכם הסכם ממון המעגן את זכויותיה בדירה ובכלל. שיהיה בהצלחה ובכל מקרה אעמוד לרשותכם לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.