תביעה של אשתי בבית משפט למשפחה על רכוש משותף וחלק מהפנסיה שלי - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 11:21, 16 במאי 2012

  אשתי הגישה תביעה בבית משפט למשפחה על רכוש משותף וגם על חלק מהפנסיה שלי. הילדים שלנו גדולים כך שאני לא צריך לשלם לה מזונות 1. למה אני אצטרך לתת מהפנסיה שלי? 2. אם יחליטו שאני צריך לתת לה מהפנסיה זה יקרה אחרי שנתגרש? תודה

  השב
 • 12:00, 16 במאי 2012

  דוד שלום
  ככלל, הפנסיה שנצברה במהלך החיים המשותפת שייכת לשני הצדדים בחלקים שווים לתקופת החיים המשותפת.לפיכך, עם הגיע עת תשלום הפנסיה יגיע לאשתך מחצית רק מהסכום שנצבר במהלך הנישואין. כמו כן, הפסיקה הנוהגת כיום אינה מאפשרת חיוב לשלם את הפנסיה מראש רק במקרים מאוד קיצוניים ולכן רק עם הגיעך לגיל פרישה תשלם לאשתך את החלק היחסי.
  לצורך הבהרות נוספות אשמח לעמוד לרשותך

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.