חלוקת רכוש בין בני זוג ללא הסכם ממון וללא ילדים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 10:41, 22 ביולי 2012

  שלום, בעלי ואני נשואים 5 שנים. אין לנו ילדים. אנחנו לא מסתדרים ושוקלים להתגרש. אין בינינו הסכם ממון ואנחנו גרים בדירה ששייכת להורי. האם יגיע לו חלק ממנה? האם אצא בנזק כלכלי אם אתגרש ממנו בשלב זה?

  השב
 • 11:31, 22 ביולי 2012

  שירי שלום ככלל הדירה שייכת להורייך אלא אם כן יוכיח בעלך כי השביח את הדירה ו/או שילם משכנתא עבורה, ואז בחלק היחסי הזה בלבד יהיה לו חלק. לעניין הנזק הכלכלי - יש צורך לבחון את עניינך לגופו, לרבות ה הנכסי ו/או הזכויות שנצברו - אם נצברו- במהלך הנישואין, ועל כן, את זקוקה לייעוץ משפטי ראוי ולאחר קבלת מלוא הפרטים הצריכים למתן ייעוץ שכזה. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.