בתקנה 258ט(ד) לא חל הפרק על גילוי מסמכים ועיון תקנות סדר דין אזרחי בבימ"ש לענייני משפחה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:20, 29 ביולי 2012

  הבנתי שעפ"י תקנה 258ט(ד) לא חל הפרק של גילוי מסמכים ועיון של תקנות סדר דין אזרחי בבימ"ש לענייני משפחה. מה עושים אם אני צריך עיון במסמך ספציפי - למעשה לקבל את מכשיר ההקלטה של המנוח (אני בנו וזוכה עפ"י צוואתו) שנמצא ברשות אשתו לעיון ולהעתקת התוכן שלו- מה האופציות שיש לי במקרה כזה?

  השב
 • 16:31, 29 ביולי 2012

  משה שלום.
  מפתיעה ממש בקיאותך בתקנות. ואכן, פרק גילוי המסמכים אינו חל בבית משפט לענייני משפחה ואולם ישנם דרכים לגילוי מסמכים באמצעות התקנות - וקיימת "מעין תרופה" לגילוי האמת.
  אני מציעה כי תקבל ייעוץ משפטי בעניין לרבות לצורך הגשת בקשה מתאימה לבית המשפט. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.