האישה רוצה נכס שרכשתי במהלך שנה שבה לא גרתי בבית - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 20:55, 7 באוגוסט 2012

  יש לנו 3 בתים שהסכמנו לחלק בינינו 50% לכל אחד והשופטת אישרה זאת. זה היה לפני שנה. האישה הרחיקה אותי אז מהבית בטענות שקריות שאני אלים. במשך השנה הזאת קיבלתי פיצויי נכות על תאונה שנגרמה לי ורכשתי על שמי נכס נוסף . נודע לה והיא רוצה מנכס זה גם כן חצי.יש לציין שאני נכה 100% ומקבל נכות מביטוח לאומי.חשבונות הבנק שלנו נפרדים כבר שנה מיום שהיא הרחיקה אותי מהבית. האם מבחינה חוקית מגיע לה חצי גם על הנכס הנוסף שרכשתי בהיותינו כבר פרודים (אבל לא גרושים)?

  השב
 • 08:49, 8 באוגוסט 2012

  דוד שלום
  ככלל קצבת נכות בשל נזקי גוף אינה נכללת במעגל האיזון שבי צדדים
  על אחת כמה וכמה אם היא בחשבונות נפרדים ואין כוונת שיתוף והדבר מקבל משנה תוקף
  כאשר אתם פרודים. לפיכך אם אשתך לא תוכיח אחרת הרי שהכספים שתקבלו בגין הנכות שייכים לך וכך גם הדירה שנקכשה מכספים אלה ושוב ככל שהכספים לא נצברו יחד ולא תהיה הוכחת שיתוף. בכלל הייתי מציעה כי תתבע דמי שימוש על חלקך בדירה שאשתך הרחיקה אותך ממנה. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.