חלוקת רכוש משותף בכסף - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • פלוני

  נשלח ע"יפלוני 21:10, 19 בנובמבר 2012

  ביתי עומדת בפני תהליך הגירושין. וביקשה ממני לשאול:האם היא חייבת לשלם לבן זוגה בכסף!! את חלקו ברכוש המשותף או שיש לה זכות לאמר לו כי יקח את חלקו (כפי שיסוכם בינהם)ויעשה איתו ככל העולה על רוחו אך לא יקבל עבור החצי שלו כסף.ב. האם הוא רשאי לצורך החלוקה לפרק את חדרו של בנם המשותף בן ה 4 .או שמה שמיועד לילד לא נוגעים בו? ג. איך להתיחס לעובדה כי ביתי הגיעה לזוגיות עם רכב על שמה ועם חסכון כספי שלה . האם ערך הרכב (שהוחלף ע"י שניהם לרכב גדול יותר), וסכום החסכון שהיה לה , שבאמצעותו היא כיסתה הלואה שבן זוגה הביא למערכת ,יוחזר לה בחלוקת הרכוש ?

  השב
 • 23:17, 19 בנובמבר 2012

  שלום
  ככלל פירוק שיתוף בין בני זוג מאפשר חלוקה בעין, בשווה כסף ובזכות קדימה למי מהצדדים לרכוש את חלקו של האחר. במקרה ששני הצדדים רוצים לרכוש אזי תיערך התמחרות בין הצדדים.
  לשאלתך השנייה- בד״כ חדרי הילדים והציוד השייך להם הולך עמם- עם הילדים
  לשאלתך השלישית - כספים ורכוש שהוכנסו למעגל החיים המשותף כגון התיאור בשאלה - יחלקו בהם הצדדים מחצה על מחצה
  כל האמור לעיל הינו הכלל אך בדיני המשפחה ובהליכי גירושין תמיד יש יוצא מן הכלל.. על כן אני מציעה כי בתך תקבל ייעוץ משפטי מעו״ד העוסק בתחום המשפחה
  אשמח לעמוד לרשותכם לצורך הבהרות
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.