אפוטרופוס - פורום זכויות קשישים

שאלה חדשה
 • ולאד

  נשלח ע"יולאד 18:42, 4 באוגוסט 2012

  שלום יש לי שאלה בקשר לאפוטרופסות לקשישים אני אזרח מדינת ישראל אבל משנת 2007 מתגורר בקנדה,אני אזרח קנדי. הורים שלי צתגוררים בארץ. לפני כחודש אמה שלי קיבלה שבצ מוחי וכרגע נמצאת בטיפול נמרץ בבית חולים סורוקה. כרגע היא לא מתקשרת כבן אדם כשיר. אבא שלי בן 81 ,בן אדם קשיש, די תשוש עם הרבה בעיות רפואיות, בעיות נשימה וגם כמעט לא יוצא מהבית. אני נמצא בארץ כרגע וברצוני לעשות אפוטרופוס רכוש בכדי לעזור למשפחה בנושאים כלכליים ומשפטיים. אחת הבעיות מרכזיות היא נהול חשבון בנק של ההורים, שניהם שותפים בחשבון הזה. מה עלי לעשות כדי לקבל אפוטרופסות רכוש של אבא ואמא בהינתן שאימי אינה כשירה לחתום בגלל מצבה הקשה. ולאד

  השב
 • 07:36, 9 באוגוסט 2012

  ולאד שלום
  בשים לב לעובדה כי הינך תושב חוץ עליך לקבל בדחיפות ייעוץ משפטי במגמה להגיש בדחיפות בקשה למינוי אפוטרופוס. סביר להניח שבאם לא תעשה כן אפוטרופס כזה ימונה על ידי המדינה במקרה שבו הוריך לא כשירים לטפל בעצמם. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות שונות של אוכלוסיית הזקנים, בצרכים שונים בהם קהל זה נתקל, כגון אפוטרופסות, דיור מוגן, זכויות סוציאליות וקצבאות ביטוח לאומי, סוגיות בנושאים בריאותיים ועוד.