תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 14:21, 2 באוגוסט 2012

  אני בן 46 עובד כמחסנאי מורה לספורט כ 25 שנים באותו מקום העבודה בחודש אפריל השנה תוך כדי עבודה במחסן הרגשתי כאב בעמוד השדרה בזמן הרמת ציוד כבד אך לא יחסתי לכך חשיבות לאחר מספר ימים התחלתי להרגיש כאבים עזים ביד ימין והרופא טען שמדובר בדלקת כל אותה תקופה סבלתי כאבים חזקים מאוד והמשכתי לעבוד פרט למספר ימים שנעדרתי עקב בדיקות וכאבים רק בסוף חודש מאי נעשה לי בדיקת C/T אשר אמרה שיש לי פריצת דיסק בביקור אצל רופא מומחה או כתב שיש לעשות ניתוח דקומפרסיה ואולי גם קיבוע כתוצאה מ בקע דיסק מרכזי ימיני ב C6-7 רדיקולופתיה עשיתי 4 זריקות צלסטון , פיזיוטרפיה אך הכאב ממשיך להיות קשה מאוד בתאריך 1.7 קיבלתי תעודה רפואית לנפגע בעבודה חזרתי שוב לעבודה ב 6.7 בתאריך 24.7 ביקרתי אצל רופא תעסוקה אשר אישר לי להעדר עד 7.8 ואז יחליט ע"פ חוו"ד של רופא מומחה (שאמליץ על ניתוח)

  השב
 • 15:50, 2 באוגוסט 2012


  שלום שמואל.
  כפי שאתה מתאר את המקרה שארע לך בעבודה, נראה שמדובר בתאונת עבודה. אם תצליח להוכיח שהנזק שנגרם לך בעמוד השדרה הוא כתוצאה ישירה מהרמת משקל כבד במיוחד, יש לך סיכוי טוב שהביטוח הלאמי יכיר במקרה כתאונת עבודה.
  במקרה כזה, יהיה עליך לבקש מהביטוח הלאומי שיקבע לך את הנכות שנגרמה לך כתוצאה מתאונת העבודה, ואם תיקבע לך נכות בשיעור של 9% ומעלה, תהיה זכאי לקבלת מענק או גמלת נכות.
  במקביל, יתכן שבמקרה שלך יש לך עילת תביעה גם נגד המעביד שאפשר לך להרים משא כבד במיוחד בניגוד לחוק. טוב תעשה אם תתייעץ עם עו"ד שמומחה בנושא.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה