האם זה נחשב תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • לאה

  נשלח ע"ילאה 08:54, 12 באוקטובר 2012

  לום רב, רציתי להתייעץ בעניין תאונת עבודה: בעלי עצמאי בעל חברה. לפני שלוש שנים פתאום בזמן העבודה ראה מטושטש וכתוצאה מכך נפגעה ראייתו. (הרופאים לא מצאו סיבה לאירוע והגדירו זאת ב- CRVO). אין פה משהו שקשור ברשלנות או שמעד או שנפל, אלא פשוט תוך כדי שעבד מול המחשב פתאום ראה שחור וקרה האירוע. מאז נוטל אספירין באופן קבוע, הולך קבוע לבתי חולים להזרקת אבסטין בעין ולבדיקות OCT. עד היום הטיפולים לא עלו לנו למעט טפסי 17 ולמעט הזמן היקר. אולם לאור זאת שאין שיפור במצב ויש בצקת שהולכת ומתגברת ומפריעה בראייה, הרופאה המליצה על זריקות אחרות שעלות כל זריקה אחרי השתתפות של קופ"ח היא די יקרה. עד היום לא ערבנו את ביטוח לאומי, לא הודענו ולא ידענו אף אחד. אני רוצה לדעת מה זכויותנו מול חברת הביטוח הלאומי ו/או חברות ביטוח המנהלים - האם מגיע לנו החזר עבור הטיפול הרפואי? ואם כן במה זה כרוך מבחינתנו? תודה רבה לאה

  השב
 • 16:31, 15 באוקטובר 2012

  שלום לאה.
  על פי תאורך על מה שקרה לבעלך, אין מדובר בתאונת עבודה. קיימת אפשרות להגיש תביעה לביטוח לאומי גם כאשר המקרה הוא בבחינת מחלת עבודה. קיימים מקרים בהם עובד חלה במחלה הקשורה קשר ישיר לסוג ו/או אופי עבודתו, במקרה כזה תבחעתו תוכר והוא יהיה זכאי לכל ההטבות והזכויות כמו במקרה של תאונת עבודה. אינני יודע אם המחלה ממנה סובל בעלך קשורה לעבודתו.
  יתכן שמגיעות לו זכויות כלשהן במסגרת פוליסת ביטוח המנהלים שיש לו. עליו לעיין בתנאי הפוליסה.
  מאחל לבעלך הרבה בריאות.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה