ייעוץ - תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 16:14, 3 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני בן 65 ועשרה חודשים. נפצעתי במהלך עבודתי. כרגע, אני מושבת מעבודה למשך שבועיים עקב פריצת דיסק, וכנראה שאהיה מושבתת לעוד פרק זמן ארוך לאחר מכן. אשמח אם תוכל לשפוך אור על התהליך אותו אני אמור לעבור כעת: אם לא אדווח על תאונת עבודה, במקום העבודה שלי ישלמו לי 100% על תקופת המחלה. אני רוצה לדעת האם כדאי לדווח על תאונת עבודה בביטוח לאומי? כמו כן, אני צפוי לצאת לפנסיה בעוד כשנה. האם פרק הזמן שלא אעבוד בו כתוצאה מהפציעה ישפיע על הפנסיה או על זכאותי ו/או וותק לפנסיה? שאלה נוספת: אם עכשיו אקבל דמי מחלה ממקום עבודתי, האם בעתיד אוכל לדווח על תאונת עבודה על אותו המקרה? אשמח לתשובה במהרה

  השב
 • 12:31, 8 בנובמבר 2012

  שלום איציק.
  אם נפגעת בעבודה אזי מומלץ שתגיש תביעתך לביטוח הלאומי. רצוי שתגיש תביעה להכרת התאונה כתאונת עבודה ותשלום דמי פגיעה ( שכרך עבור תקופת חופשת המחלה) לאחר מכן זכותך להגיש תביעה נוספת לקביעת דרגת הנכות שלך כתוצאה מתאונת העבודה ואם יימצא שנותרה לך נכות, תהיה זכאי לקבל מאנק או גמלת נכות חודשית. חבל לוותר על זכויותך הנ"ל.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה