תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 19:28, 17 בדצמבר 2012

  במסגרת הסעה מאורגנת לעבודה,אירעה תאונת דרכים שבעקבותה 9 עובדים פונו באמבולנסים לבית חולים.כל עובד קיבל אישור רפואי מבית החולים למספר ימי מנוחה-מחלה.האם ימים אלו משולמים ע"י המעסיק? במידה והעובד ממציא אישור רפואי להמשך מנוחה מרופא המשפחה,האם על המעסיק לשלם לו ימים אלו? האם ימי המחלה באישור מבית החולים ו/או מרופא המשפחה מקוזזים מיתרת ימי המחלה שיש לעובד? ואם במידה ולעובד אין יתרת ימי מחלה-מה הדין במקרה הנ"ל? תודה

  השב
 • 13:05, 18 בדצמבר 2012

  שלום מיכל.
  מאחר שהתאונה קרתה בדרך לעבודה, היא תוכר כתאונת עבודה. במקרה כזה, הביטוח הלאומי יכסה את הפסדי שכרך בגין חופשת המחלה. עליך למלא טופס תביעה לקבלת דמי פגיעה בגין תקופת העדרותך מהעבודה.
  את הפסדי השכר בגין תקופת העדרותך מהעבודה תוכלי לקבל מהמעביד, כאשר במקרה כזה המעביד יהיה זכאי להחזר מהביטוח הלאומי. היה והמעביד לא ישלם לך, אזי תקבלי את הכספים ישירות מהביטח הלאומי, לאחר שתגישי את התביעה.
  אין לקזז ימי המחלה העומדים לכותך במקום העבודה
  מאחר שאין מדובר בהעדרות כתוצאה ממחלה שלך, אלא כתוצאה מתאונת עבודה המכוסה על ידי הביטוח הלאומי.
  בהצלחה

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה