ועדה רפואית - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:33, 6 בפברואר 2013

  הגשתי תביעה להחמרת מצב בגין ירידה בשמיעה .תביעתי נדחתה . הגשתי ערר, גם כאן תביעתי נדחתה . הגשתי ערעור לבית הדין. בית הדין קבע כי ענייני יוחזר לועדה על מנת שתדון מחדש בתביעתי ותנמק את תשובותיה על פי הנחיות בית הדין. כאשר הגעתי לועדה לאחר בית הדין , ראיתי הרכב של שלושה רופאים שהיו בועדת ערר. האם זה חוקי שאותה ועדה שדחתה את תביעתי תדון מחדש בענייני על פי הנחיות בית הדין ? לטעמי עלול להוו מצב של חוסר הגינות . הרי אותה ועדה יעשו הכל כדי להוכיח לבית הדין שהם לא טעו. אולי היה מן הראוי שועדה בהרכב אחר תדון בתביעתי מה אומר החוק במצה כזה ? תודה

  השב
 • 15:02, 6 בפברואר 2013

  שלום אלי.
  בית הדין לעבודה הורה להחזיר התיק לוועדה הרפואית והכוונה היא לאותה וועדה שדנה בענינך כאשר בית הדין הורה לה לדון בענינך מחדש ושתנמק את תשובותיה על פי הנחיות בית הדין. לכן ההוראות שנתנו כוונו לאותה וועדה.
  הדבר דומה למקרה בו אדם מגיש ערעור על החלטה של שופט בבית משפט אזרחי ובית המשפט של הערעור מקבל את הערעור ומחזיר את התיק לשופט בערכאה הראשונה על מנת שידון מחדש בנושא הערעור על פי הנחיות שנתנו.
  על הוועדה הרפואית לדון מחדש בענינך על פי ההנחיות שקבלה ואם החלטתה תהיה שגויה תוכל לחזור ולערער פעם נוספת.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה