ת. דרכים באמצע עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • אלין

  נשלח ע"יאלין 16:55, 8 במאי 2013

  לפני כשנה עברתי תאונת דרכים באמצע יום העבודה. נקבעו לי 10% נכות לצמיתות מבטוח לאומי. קיבלתי מענק חד פעמי של 60,000 שקל. אני רוצה להגיש תביעה לבטוח של הרכב של הנהג הפוגע , השאלות שלי הם: 1. האם בטוח הרכב יכול לא להכיר באחוזי הנכות של בטוח לאומי? ומה סיכויי הכספים בתביעה? 2. במידה ובטוח הרכב לא יכיר באחוזי הנכות האם בטוח לאומי יכול לדרוש חזרה את הכסף ששולם על ידו? תודה רבה על זמנך שמוקדש בהתנדבות.

  השב
 • 16:45, 9 במאי 2013

  שלום אלין.
  1.אם התאונה קרתה לך כהולכת רגל אזי עליך לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע. אם התאונה קרתה בעת שישבת ברכב, בין כנוסעת ובין כנהגת,עליך לתבוע את חב' הביטוח של הרכב בו נסעת.
  2.על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים נכות שנקבעה על ידי הועדה הרפואית בנכות מעבודה של הביטוח הלאומי, היא הנכות שקובעת בתביעתך נגד המבטחת של הרכב.
  3.אינני יכול להעריך את גובה הפיצוי המגיע לך מאחר שאין בידי הנתונים הנדרשים לצורך כך, אך אני מניח שיגיע לך פיצוי שאת גובהו אינני יכול להעריך, כאמור לעיל.
  4. הביטוח הלאומי לא יכול לדרוש את הכספים חזרה בין אם הנכות תוכר בבית המשפט ובין אם לא.
  5. המלצתי שתפני לעו"ד שייצגך בתביעה נגד המבטחת של הרכב והוא זה שיוכל להעריך את גובה הפיצוי שמגיע לך, לאחר שיקבל את הנתונים הרלוונטים ממך.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 10:44, 20 ביוני 2013

  ממליצה לפנות לעו"ד העוסק בתאונות עבודה ונזיקין לקבלת ייעוץ פרטני. את יכולה לקבל הרבה פרטים באתר: www.work-accidents.co.il

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה