נפילה במהלך עבודה ופציעה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 17:47, 31 במאי 2013

  שלום.לפני שנה,נפלתי בטיול במהלך עבודתי כסייעת.נגרם לי קרע בגיד בכתף ושבר בגבשושית העצם. [כאבי תופת התחילו מייד מלווים בבכי וחוסר יכולת להזיז את היד.להפתעתי לא הוגשה לי כל עזרה ראשונה.זה היה טיול כיתה.כנראה שאחד האבות בא כחובש.הוא רק שאל עד איפה אני יכולה להזיז את ניד.סבלתי עד הערב וגם שעתיים נסיעה עד בית הספר.בלילה הגעתי בקוחות עצמי ובתי לבית חולים. המנהלת מלאה דוח תאונת עבודה,הייתי בבית תקופה,ואחר כך הייתי צריכה בעצמי לקשר בין ביטוח לאומי,קופת חולים,והסוכן ביטוח של המועצה בה אני עובדת.כדי להסדיר את מה ששילמו לי כחופשת מחלה עם ביטוח לאומי.השאלה שלי,מדוע לא ניתן לי טיפול הולם במקום?האם זאת עילה לתביעה?של מי?הבנתי שהנזק הוא תמידי אם כל לא ברמת חוסר תפקוד,יותר כאבים ומוגבלות.תודה.

  השב
 • 16:18, 2 ביוני 2013

  שלום רונית.
  אינני יכול להשיב לך לשאלה מדוע לא ניתן לך טיפול הולם.בעקרון אין לך כל עילה לתבוע את מעבידתך בגין טיפול "לא הולם". משאלתך אני מבין שפנית לביטוח הלאומי בתביעה ומיצית את זכויותיך בגין התאונה שארעה לך בטיול.
  אני לא יודע מה היו נסיבות נפילתך. יתכן שנפילתך נגרמה כתוצאה ממחדלים של מעבידתך או של מארגני הטיול(כמו למשל השגחה לקויה) במקרה כזה יתכן שיש לך עילה לתביעה בגין אחריותם לנפילתך.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה