תאונת עבודה דחוף - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
  • רונן

    נשלח ע"ירונן 22:09, 6 באוגוסט 2013

    הי רינה, אני עצמאי ונפצעתי במהלך העבודה, יש לי עסק של ציוד משרדי שמתופעל על ידי אישתי בזמן שאני מושבת. האם העובדה שהעסק עוד פעיל ומוציא קבלות פוגעת בזכאותי לדמי פגיעה או אחוזי נכות?

    השב
  • 10:24, 7 באוגוסט 2013

    רונן שלום!

    על פי חוק הביטוח הלאומי 1995 סעיף 77 א, עובד עצמאי זכאי לקבלת דמי פגיעה מעבודה ובתנאי שהיה רשום כעובד עצמאי ברשויות המס ובמוסד לביטוח לאומי.

    עובד עצמאי שנקבע כי הוא עומד בקריטריונים שצוינו לעיל, ונקבע כי תביעתו מוצדקת, יקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי. פיצוי זה מורכב ממספר גורמים:
    •פיצוי על אובדן שכר או הכנסה, לתקופה מקסימאלית של 3 חודשים (בהתאם לרמת הפגיעה)- דמי הפגיעה מחושבים לפי 75% מהכנסת העצמאי בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה.
    •קצבה או מענק במצב בו העצמאי סובל מנכות כתוצאה מהפגיעה, בהתאם לדרגת הנכות שתיקבע על ידי ועדה מוסמכת.
    •טיפול רפואי ללא תשלום, בהתאם לטופס בקשה 283.
    •קצבה או מענק לבני משפחתו של העצמאי באם הם תלויים בו.

    תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה