אחוז נכות זמנית - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 19:07, 26 בנובמבר 2013

  שלום. בחודש נובמבר 2012 עברת תאונת דרכים בדרך לעבודה שהוכרה ע''י המל''ל כתאונת עבודה. לצורך קביעת נכות הגשתי 2 חוות דעת: האחד של אא''ג והשניה של אורטופד. כל אחד המליץ על 20% נכות בתחומו, בסעיפים שונים. לפני כשבועיים זומנתי למומחה אא''ג במל''ל אשר המליץ על 20% נכות (ורטיגו שאומת ע''י בדיקת VNG) אבל זמנית ורק עד סוף החודש הזה (כלומר נובמבר 2013!)? במקביל קיבלתי זימון לוועדה רפאוית של אורטופד ונוירולוג בעוד כשבועיים. מה משמעות של הקביעה של אא''ג לגבי הנכות הזמנית בתחומו? האם זה אומר שלדעתו הייתה לי נכות במשך שנה אבל אין יותר? או שמיד יזמנו אותי אליו שוב (כי כאמור תקופת הזמניות תמה בעוד כמה ימים)? או שהוועדה השנייה של אורטופד/נוירולוג היא גם תחליט על הסעיף בתחום של אא''ג? תודה.

  השב
 • 07:40, 28 בנובמבר 2013

  אלכס שלום רב,
  משמעות קביעת המומחה בתחום אא"ג היא שלא ניתן עדיין לקבוע האם הנכות שיש לך היא קבועה או שייתכן וישתפר מצבך ולכן ניתנה בשיעור שהמליץ המומחה מטעמך אבל באופן זמני. המוסד לביטוח לאומי יבקש לבדוק שוב את מצבך בתחום זה כמו גם את יתר תלונותיך, אם באמצעות הוועדה הקבועה לך אצל האורטופד/נוירולוג ולחילופין ייתכן כי וועדה זו תבקש חוות דעת מאת המומחה לאא"ג לעניין הנכות הצמיתה הנוגעת לתחום התמחותו.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה