מומחה נוסף - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 17:49, 6 בדצמבר 2013

  שלום. הגשתי תביעה נגד ביטוח לאומי וקופת חולים עקב סירובם לכסות טיפולים רפואיים שרופאי קופת חולים שלחו אותי לאחר תאונת עבודה . רופא של המוסד דחה את התביעה , הרופא שנדרש ע"י השופט מקופת חולים לענות דחה גם הוא את התביעה ועכשיו הרופא השלישי שהשופט ביקש להפנות את התביעה לקבלת חות דעת הוא רופא שנבחר בהסכמת שתי הנתבעות קופת חולים והמוסד לביטוח לאומי ללא הסכמתי . האם לדעתך זה רופא ניטראלי ? השופט לא מינה רופא מומחה מטעם בית המשפט . לדעתי גם הרופא השלישי שהתמנה ע"י קופת חולים וביטוח לאומי יתן חוות דעת לרעתי כי הוא מצד הנתבעים ולא ניטראלי . הגשתי 2 חוות דעת מנוגדות לרופא של קו"ח והמוסד והשופט לא התיחס אליהם . מה לדעתך עלי לעשות באם חוות הדעת של הרופא השלישי יהיה לא לקבל את תביעתי מבחינה רפואית למרות שרופאי קו"ח הפנו אותי לטיפולים האלה . האם עלי לערער על החלטת הרופא השלישי בבית הדין לעבודה או לערער בבית דין המחוזי לעבודה . תודה

  השב
 • 08:34, 11 בדצמבר 2013

  אבי שלום רב,
  מדברייך אני מבינה כי השופט ביקש חוות דעת נוספת של מומחה מטעם הנתבעות. ככל שזו תשלול את הזכאות, על השופט יהיה לקבוע את התיק להוכחות . אין הליך של ערעור על החלטת המומחה מטעם הנתבע, אלא על השופט יהיה להכריע בין חוות הדעת השונות (שלך ושל הנתבעות).

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה