תביעת מבטחת של המעסיק - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 18:29, 3 באוגוסט 2014

  שלום נפגעתי בכף יד במהלך העבודה ביטוח לאומי הכיר בי בנכות זמנית ועדה ראשונה 50% לחודשיים 30% לחודשיים ו20% לשלושה חודשים כעבור שנה זומנתי שוב לוועדה שנייה בביטוח לאומי ושם שוב הכירו ב10% זמנית לחצי שנה לפני כחודש הייתי בוועדה שלישית ואני ממתין לתשובתם ברצוני לתבוע את המעסיק על רשלנות בעבודה יש לי הקלטה (הוכחה)שקשורה לעניין אשמח לקבל את דעתך בעניין תודה

  השב
 • 07:37, 4 באוגוסט 2014

  ארז שלום רב,

  באופן עקרוני, לא כל תאונת עבודה המוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי מהווה אף תביעת נזיקין נגד המעביד. על מנת לבחון התקיימותה של עילת תביעה יש לבחון האם המעביד התרשל (למשל, העדר אמצעי מיגון ו/או דרישת עבודה בלתי סבירה ו/או העדר סביבת עבודה בטוחה וכו'). אינני יודעת מה עולה מן ההקלטה וכיצד היא מאששת את רשלנותו של המעביד כמו גם מהן נסיבות התאונה. לפיכך, ממליצה לפנות לקבלת ייעוץ משפטי אשר ייבחן את נסיבות התאונה והראיות המצויות בידך ויחווה דעתו האם יש באירוע רשלנות מצד המעביד המזכה בפיצוי.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה