תאונת עבודה - האם עלי להגיש אישור על ימי מחלה ? - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
  • הדר

נשלח ע"יהדר 17:45, 25 במאי 2015

נפצעתי במהלך יום ספורט של החברה. התפנתי למוקד מכבי והתגלה לי שבר באזור הברך ונקע בירך. קיבלתי מהמוקד טופס בל-250 שאותו העברתי למעסיק. שהיתי בבית 15 ימים. נאמר לי בעבודה שיש לי אפשרות להגיש אישור ימי מחלה על התקופה הזאת ולקבל משכורת מלאה (במקרה זה לא אוכל להגיש בעתיד תביעה לביטוח לאומי) או לחליפין להגיש בעצמי תביעה לביטוח הלאומי ומהמשכורת הקרובה יקוזו סכום בהתאם לימים שלא הגעתי לעבודה (אקבל משכורת חלקית) שאלתי היא האם רק אלו באמת האופציות העומדות בפני ? האם יש אפשרות שהמעסיק ישלם לי שכר מלא ורק כשהתקבל האישור מהביטוח לאומי התקזז איתי ? האם עלי להגיש את הטפסים לביטוח לאומי או על המעסיק לעשות זאת ?

השב
  • 08:26, 8 בינואר 2016

הדר שלום רב לאחר שאת ממלאת הפרטים הרלבנטיים על המעסיק למלא הפרטים הנותרים ולחתום על טופס 211 ועל מנת לזרז העניין כדאי שאת תגישי הטופס מלא וחתום לביטוח לאומי., האפשרות הראשונה שציינת אינה נכונה שכן הואיל ומדובר בתאונת עבודה יש להגיש התביעה להכרה האפשרות השנייה אפשרית וכך גם השלישית.

תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה