תשלום רטרואקטיבי על ימי מחלה בעקבות תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 07:59, 9 בדצמבר 2015

  שלום, חבר שלי עבר תאונת עבודה ב26.5, נגרם לו שבר בעצם הסירה בכף היד. הוא עבר ניתוח ב 18.8. מאז הפציעה ועד היום הוא לא עובד (משלח ידו בעבודה במפעל, עבודה מאוד פיזית) בהנחיית הרופאה המנתחת ורופא תעסוקתי. ביטוח לאומי שילם לו במשך 90 הימים הראשונים אך מאוגוסט פסק מלשלם. הוא הגיש תביעה אליהם לפני כחודש , אך בינתיים את אותם 3 החודשים של מאוגוסט עד אוקטובר הוא לא קיבל משכורות. עכשיו, הביטוח הלאומי שלח מכתב שהם קיבלו את התביעה שלו ותשובה תינתן עד 4 חודשים (!!) . בינתיים, הוא סיכם עם המפעל שינכו ממנו את ימי המחלה שצבר (שזה בערך שתי משכורות) , אבל אם ביטוח לאומי יאשר את התביעה, האם ישלמו לו על כל החודשים האלו רטרו??.. תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  09:00, 9 בדצמבר 2015

  שלום רב., יזמנו לוועדה רפואית שתקבע הנכות., אם תקבע נכות זמנית לכל התקופה שחלפה החל מתום דמי הפגיעה אזי יקבל פיצוי רטרואקטיבי בהתאם לשיעור הנכות שנקבעה גם אם קיבל שכר.,

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה