לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
תמרה

תאונת דרכים במסגרת יום עבודה

עברתי תאונת דרכים במסגרת יום עבודה. עם קבלת החלטת וועדת נכות מעבודה, נמצא כי התעלמה לחלוטין מהליקויים שנגרמו לי בתחום עיניים, נוירולוגיה, שמיעה, אורתופדיה ואחרים בהם הכיר ביטוח לאומי כפגיעה מעבודה והוגש נגדה ערעור לוועדת ערר לנכות מעבודה. אחרי למעלה משנה של המתנה , קיבלתי הודעה מביטוח לאומי בה המלצה לבטל את הערעור כי וועדת ערר שוקלת לבטל או להפחית את הנכות שכבר נקבעה בגין 3 תחומים מתוך התחומים האחרים ובהעדר עו"ד נעניתי בלי שידעתי מה משמעות הדבר . בדיעבד נמצא כי הוועדות הרפואיות קבעו לי אחוזי נכות בגין הליקויים שנגרמו לי מתאונת עבודה בכל אחד מהתחומים שצוינו לעיל והעלימה לגביהם כל מידע והסתירה ממני גם את חוות הדעת הרפואיות מכל וועדה כזו. וכל פנייה לתיקון העוולה נפלה על אוזניים אטומות. בפנייה לעו"ד לייעוץ נאמר לי שבמסגרת התביעה נגד מבטחת הרכב יבקש מחברת ביטוח להכיר גם בנכויות אלה ואם תדחה את ההצעה יבקש מבימ"ש בדיקת מומחה מטעמו בתחומים שצוינו מה שאומר שאם יפסקו פיצויים לחברה המבטחת בגין הליקויים הנ"ל אני לא אוכל יותר לפנות בתביעה לביטוח לאומי בדרישה לקבלת קצבת נכות חודשית - יצוין , שאם המומחים מטעם בימ"ש יכירו באחוזי נכות שקבעו לי הוועדות הרפואיות מטעם ביטוח לאומי הנכות המשוקללת תעמוד על כ-60% לא כולל אבדן כושר עבודה אותו אישר רופא תעסוקתי מטעם קופ"ח ונכויות בעוד תחומים מתוך התחומים האחרים. אותו עו"ד גם הסביר שבמקרה כזה החברה מבטחת מחתימה על החזר כספים למקרה ופניתי גם לביטוח לאומי בתביעה לקצבת נכות חודשית מעבודה כי אין כפל פיצויים. א. מבקשת חוות דעת שנייה לגבי מה שנאמר לי שאפשרי ? ב. מתוך הנחה שכל שנאמר לעיל נכון, ומומחי בימ"ש גם יקבעו לי גובה נכות דומה לזו שצוינה לעיל אשר הוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי קבעו לי החל מיום תאונת עבודה - האם אוכל לתבוע קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי אם ימצא שסך קצבאות נכות מיום התאונה ועד סוף חיי שווים יותר מאלה שבימ"ש פסק לחברת הביטוח תוך קיזוז הכספים ששולמו ו/או ישולמו כי אין כפל פיצויים? נמנעת לחתום הסכם עם עו"ד עד שהסוגיה הנ"ל לא תהיה לי ברורה לחלוטין. לכן, אודה על התייחסותך לאמור לקבלת החלטה בנושא.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תאונות עבודה