תאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 10:58, 20 באפריל 2012

  שלום רב, אני עובד כנהג משאית לפני כחודש נפלתי בתוך המשאית בזמן פריקת סחורה עיקמתי את הקרסול ויש לי קרע ברצועה ומים ברמה בנונית בקרסול, לפי התוצאות של האולטרסאונד שעשיתי, יש לי תור לאורטופד ששלח אותי השבוע, השאלה שלי היא כזאת-- יש לי חוב בביטוח לאומי האם אני זכאי לקבל מהם כסף על הזמן שאני יושב בבית למרות החוב, שאלה נוספת זה האם אני יכול לתבוע את הביטוח של המשאית {או העבודה} בנוסף

  השב
 • 16:22, 22 באפריל 2012

  שלום ארז.
  1.בגין התאונה שארעה לך אתה זכאי להגיש תביעה לביטוח הלאומי להכרת התאונה כתאונת עבודה ולתשלום דמי פגיעה עבור עד שלשה חודשי חופשת מחלה. בתום שלשת החודשים אתה זכאי להגיש תביעה לקביעת דרגת הנכות שנגרמה כתוצאה מאותה תאונה ותשלום מענק או גמלת נכות.
  אין כל קשר בין החוב שלך לביטוח לאומי לבין זכותך לתבוע כאמור לעיל. לכל היותר הביטוח לאומי יקזז את החוב מהתשלומים המגיעים לך
  2. אינני יודע בשלב זה מה היו נסיבות התאונה באופן מדויק ולכן אינני יכול לקבוע איזה סוג של תביעה ונגד מי אתה יכול להגיש את תביעת הנזיקין.
  בהצלחה.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה