לחץ מתח חרדה האם יכול להחשב כתאונת עבודה - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
 • דון

  נשלח ע"ידון 22:14, 6 במאי 2012

  שלום רב אני עובד כ 10 חודשים במקום עבודה חדש תפקידי הוא מנהל בחברה הנמצאת בשלבי התיעלת אני אחראי על צוות אנשים גדול מאוד תפקידי לוחץ ומלחיץ הגעתי למצב בוא דרישות מהלקוחות ומעובדים היה מטורף, למרות שהשקעתי עוד מאמץ ועוד מאמץ הפער בין הדרישות למה שיכולתי לספק היה עצום עד לשיא בו פשוט נשברתי והתפרקתי נכנסתי לחרדות ופחדים ולאחר בדיקות אצל מספר רופאים הוחלט לתת לי טיפול תרופתי הכולל כדורי הרגעה ושינה אני בן 42 ומעולם לא סבלתי לפני ממקרה דומה בבית הפכתי עצבני ולא ניתן לדבר איתי. שאלתי האם יכול להחשב כתאונת עבודה ? ואך מאידך פועלים ברגישות מול מקום העבודה בו אני עדיין מועסק ? אני חושש שנגרם לי נזק ולא להיות מכוסה אודה על היעוץ

  השב
 • 16:10, 8 במאי 2012

  שלום דון.
  אם יימצא קשר סיבתי בין מצבך הנפשי לבין העבודה בה אתה עוסק אזי תוכר כנפגע עבודה. כדי לקבל גמלה מהביטוח הלאומי תצטרך לעבור וועדה רפואית שתקבע את הקשר הסיבתי וכן תקבע שנגרמה לך נכות כתוצאה מכך. אם מצבך הנפשי אינו מצדיק הענקת נכות אזי לא תהיה זכאי לפיצוי כלשהו מהביטוח הלאומי.

  תגובה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה