פיצויים מגרמניה יוצאי לוב - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • משה מימון

  נשלח ע"ימשה מימון 13:50, 11 באוגוסט 2012

  שלום רב!!! אמא שלי בת 83 עלתה לארץ מלוב בשנת 1951 לפי מה שהבנתי היא אמורה לקבל פיצויים מגרמניה רציתי לדעת אם יש קשר בין מצב בריאותי לקבלת פיצויים...האם יש אפשרות מישהו לפנות אליו ע"מ לשאול אם האדם מקבל כבר פיצויים אם לא נתחיל מהלכים פשוט זה לא עובר דרכי אם אין מהלכים נתחיל... תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:15, 14 באוגוסט 2012

  משה שלום,

  ביום 14.9.2010 התקבלה החלטה ע"י רה"מ, שר האוצר, סגנו ויו"ר הרשות לזכויות ניצולי השואה, המכירה בנרדפות ניצולי השואה מלוב, אשר ברחו ממקום מושבם מפחד הגרמנים.בכך אימצה הרשות את פסיקת בית המשפט העליון, אשר ביטויה עלה בפסק הדין המקיף של וועדת הערר בתל אביב בפסק הדין ג'וליה תייר.

  ההחלטה מקלה על קבלת הכרה כנרדף לניצול השואה מלוב, אך מנגד, באם היתה תביעה קודמת, באם יחליט ניצול השואה לחסות תחת ההכרה הזו, יאלץ הוא לוותר על התגמולים הרטרואקטיביים בתביעתו.

  עצתי אליך היא לבדוק בטלפון אל הרשות לזכויות ניצולי השואה האם לאמך קיים תיק אצלהם. אם התשובה היא חיובית, עליך להיוועץ עם עו"ד כדי לבחון את האפשרות של מיצוי מלוא זכויותיה של אמך. עוד בנושא ניתן לקרא במאמר הבא:

  http://yadidlaw.com/home/index.php/article_5/

  בריאות לאמך.


  תגובה
 • 13:43, 1 במרץ 2017

  חמותי בת 80 ניצולת שואה יוצאת לוב ומקבלת השלמת הכנסה מקרן ניצולי שואה. מסכום זה מורידים לה את כל גמלת הזקנה . האם זה נכון

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד דוד ידיד,מנהל הפורום

  11:33, 5 במרץ 2017

  כדי לתת תשובה טובה על השאלה צריך לרדת לפרטים. אני סבור שהפורמט של פורום שכזה אינו מתאים לבחינה ספציפית בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.