• 11 באוגוסט 2012

  פיצויים מגרמניה יוצאי לוב

  שלום רב!!!
  אמא שלי בת 83 עלתה לארץ מלוב בשנת 1951 לפי מה שהבנתי היא אמורה לקבל פיצויים מגרמניה רציתי לדעת אם יש קשר בין מצב בריאותי לקבלת פיצויים...האם יש אפשרות מישהו לפנות אליו ע"מ לשאול אם האדם מקבל כבר פיצויים אם לא נתחיל מהלכים פשוט זה לא עובר דרכי אם אין מהלכים נתחיל...
  תודה רבה

  11 באוגוסט 2012
 • 1 במרץ 2017

  פיצויים מגרמניה יוצאי לוב

  חמותי בת 80 ניצולת שואה יוצאת לוב ומקבלת השלמת הכנסה מקרן ניצולי שואה. מסכום זה מורידים לה את כל גמלת הזקנה . האם זה נכון

  1 במרץ 2017
  • מנהל הפורום עו"ד דוד ידיד 5 במרץ 2017

   פיצויים מגרמניה יוצאי לוב

   כדי לתת תשובה טובה על השאלה צריך לרדת לפרטים. אני סבור שהפורמט של פורום שכזה אינו מתאים לבחינה ספציפית בעניין זה.

   5 במרץ 2017
 • מנהל הפורום עו"ד ידיד 14 באוגוסט 2012

  פיצויים מגרמניה יוצאי לוב

  משה שלום,

  ביום 14.9.2010 התקבלה החלטה ע"י רה"מ, שר האוצר, סגנו ויו"ר הרשות לזכויות ניצולי השואה, המכירה בנרדפות ניצולי השואה מלוב, אשר ברחו ממקום מושבם מפחד הגרמנים.בכך אימצה הרשות את פסיקת בית המשפט העליון, אשר ביטויה עלה בפסק הדין המקיף של וועדת הערר בתל אביב בפסק הדין ג'וליה תייר.

  ההחלטה מקלה על קבלת הכרה כנרדף לניצול השואה מלוב, אך מנגד, באם היתה תביעה קודמת, באם יחליט ניצול השואה לחסות תחת ההכרה הזו, יאלץ הוא לוותר על התגמולים הרטרואקטיביים בתביעתו.

  עצתי אליך היא לבדוק בטלפון אל הרשות לזכויות ניצולי השואה האם לאמך קיים תיק אצלהם. אם התשובה היא חיובית, עליך להיוועץ עם עו"ד כדי לבחון את האפשרות של מיצוי מלוא זכויותיה של אמך. עוד בנושא ניתן לקרא במאמר הבא:

  http://yadidlaw.com/home/index.php/article_5/

  בריאות לאמך.


  14 באוגוסט 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?