פס"ד להשבת כספי פיצויים - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 00:06, 21 בספטמבר 2012

  דוד שלום, לאחרונה פנה אלינו עו"ד בתואנה כי סכום שקיבל סבי בשנת 1961 מרשות הפיצויים הגרמנית בגין אבדן חירות בסארבורג -החליט בית המשפט בטרייר גרמניה ע"פ איזשהו צו השבה?? כי עליו להחזירו, פסק הדין להשבת הסכום ניתן ב1998 קרי כ-37 שנה אחרי שניתנו הפיצויים.... הנושא נראה לי תמוהה ביותר ויתרה מכך סבי בשנת 1998 כבר לא היה במצב מזהיר בשנה זו כבר היה בגיל 85 התמודד עם מחלת סרטן וסבל מבעיות נפשיות ורדיפה עד למצב בו אושפז ברבות ימין באברבנל. העו"ד הנ"ל ציטט מספר תיק ועורכי דין שכביכול היו מיופי כוח מטעם סבי להתגונן במשפט , וטען כי יש פסק דין חלוט וכו' וכו' כל הנושא נראה לי תמוה ביותר כיצד מוחלט 37 שנה אחרי לדרוש החזר פיצויים ובכלל כל הנושא "קצת מסריח" כיצד ניתן לבדוק את הדברים? האם ייתכן כי ההליכים לא היו חוקיים אם בכלל..בקיצור אודה לך אם תוכל לשפוך קצת אור על הנושא כי סבי הלך לעולמו, אימי אשה מבוגרת שנלחצת מדרישות תשלום של עו"ד המאיימים עליה בעיקולים של הירושה וכיו"ב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  14:09, 23 בספטמבר 2012

  איתי שלום,

  אני הייתי מתחיל בלבקש את פסק הדין ומי עורך הדין אשר ייצג באותה העת את סבך. לדעתי כדאי לדבר עם אותו העו"ד, בכדי שישפוך מעט אור בנושא.


  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.