הגשת תביעת פיצויים ע"י יורשים בשם נפטר - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 22:59, 29 בספטמבר 2012

  שלום, אני מפנה שאלה זו בשם קרוב משפחה אשר אביו היה ניצול שואה. אביו של קרוב משפחה שלי היה אזרח אוקראינה בזמן המלחמה בה איבד את כול משפחתו ובמקביל גם את עינו השמאלית. הוא עלה לארץ עם קום המדינה ובחר שלא להגיש תביעת פיצויים משום הסבל הנפשי שהדבר גרם לו. למעשה הוא מעולם לא פוצה על הסבל שעבר עליו, מחנה הריכוז, אובדן המשפחה והפגיעה הפיזית. בישראל הוא הוכר כנכה מלחמה על ידי ביטוח לאומי. אותו אב נפטר לפני שנתיים והותיר אחריו אישה וילדים. ילדיו מצאו את מסמכיו המעידים על היותו ניצול שואה, על פגיעתו הפיזית ועל אובדן משפחתו בשואה. שאלתי היא, האם יורשיו, ילדיו או אישתו יכולים להגיש תביעת פיצויים בשמו מתוך הנחה שהוא מעולם לא הגיש או התחיל בהליך זה ? אם כן, מהו ההליך ? הרבה תודה גבי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:03, 2 באוקטובר 2012

  גבי שלום,

  ככלל, התביעות למימוש זכויות של ניצולי השואה צריכות להיות מוגשות אך ורק על ידי ניצול השואה עצמו בעודו בחיים.
  התביעות למול הרשות לזכויות ניצולי השואה שבמשרד האוצר בפרט.
  באם ניצול השואה הגיש תביעתו בחיים, יוכלו יורשיו לעמוד על זכויותיו של ניצול השואה ולמצותן גם לאחר מותו, ובפרט שההליך בעניין הינו תלוי ועומד.
  מועדים לשמחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.