• 16 בינואר 2013

    המרת גימלת קרן סעיף 2 בגימלה מן האוצר

    אבי מקבל גימלת קרן סעיף 2. מציעים לו באוצר לנסות לקבל במקום זאת הכרה כנכה, באמצעות אישור רפואי נפשי.עם 25 אחוז נכות יקבל כ 350 ש"ח בחודש יותר, נכון להיום (1850 ש"ח לעומת 1500 )
    השאלה:
    אם יקבל הכרה כנכה 25 אחוז, האם יש איזהשהו סיכון שבעתיד האוצר יחליט על הפחתת הגימלה החודשית הזו? כי אם יש סיכון כזה,עדיף לו להמשיך לקבל את גימלת ה 900 יורו תלת חודשית.
    ו- בשורה התחתונה: האם לדעתך כדאי לנסות לקבל גימלת נכות (לא נראה שיהיה אחוז גבוה יותר מ 25 עד 39 אחוז)במקום גימלת קרן סעיף 2 ?
    תודה מראש. משה טל. 054-5486365

    16 בינואר 2013
  • 16 בינואר 2013

    המרת גימלת קרן סעיף 2 בגימלה מן האוצר

    נתון נוסף : אבא שלי מקבל גם קיצבת 144 יורו לחודש על עבודה בגטו. האם יש קשר בין זה ובין אפשרות/כדאיות המרת גימלת קרן סעיף 2 בקיצבת נכות מן האוצר?

    16 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?