השחתת רכוש בית כנסת - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 01:11, 29 במאי 2013

  שלום רב, בית כנסת אשר נוסד ע"י ניצולי שואה נסגר בעקבות פטירתם.הוא נפתח שוב אולם המפתח נתגלגל מאשת הגבאי לאדם מסויים אשר חושב שהוא בעל בית של בית כנסת.טען שהמתפללים צריכים לשלם לו עבור התפילות בשישי שבת.לא משלם נדריו,מאז מונתי בשנת 2010 לגבאי תלש מודעות,שבר צילינדרים,החביא פרוכות בכדי שפרוכת של קרובו תהיה תלוייה.רכשתי כספת ובניסיון לעקור אותה הצליח לגרום לה סדק. ביתו של מייסד בית הכנסת רשמה מכתב שמעוניינת שהשליטה תהייה בידי ובידי אחי אשר היה לפניי הגבאי.הוצאתי לו צו הרחקה בעקבות זאת שהחדיר אצבעות כמעט לתוך עיניי ושבר מפתחות בהיכל הקודש מספר פעמים אולם הצו עומד לפגוג. בן של מתפלל מהמייסדים הגיע לארץ והשאלה אם ניתן להכין מסמך האומר שניהול בית הכנסת יהייה בידיינו ולהחתים את כל בני משפחות המתפללים /המייסדים שנמצאים באיזור. לצערי אני נלחם בשיניים בכדי לשמור על בית הכנסת.אומנם הוא קיבל צו הרחקה אך לשותפו עם מקל השופטת לא הוציאה והוא ממשיך לתלוש מודעות ואף הכניס מפתחות שבורים לשער החיצוני ואני כבר רוצה להרחיקו לא זמנית אלא לעולמים עד ביאת המשיח אך לא לפני.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  09:12, 29 במאי 2013

  יאיר שלום,

  העובדות שאתה מתאר קשות מאד, אך אינן קשורות לתחום הטיפול של פורום זה- מימוש הזכויות של ניצולי השואה.

  לטעמי אתה צריך להתייעץ בעו"ד המתמחה בפתרון סכסוכים מסוג זה. מניסיוני אוכל רק להמליץ כי במקום לפתוח בקרבות עם אותו אדם, לנסות ולהביא את ציבור המתפללים הנוכחי ואת יורשי המייסדים יחד לישיבה משותפת וסיכום על דרך חדשה, לרבות רענון העומדים בראש בית הכנסת ודיווח כדין לרשות התאגידים בנושא.
  בהידברות אני סבור שתגיע לתוצאה טובה יותר, ככל שהיא אפשרית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.