אבא עלה ונלחם ב1948.נלחם על אדמת גרמניה.ולא זכה ולא ידע לבקש את זכותו.וגם המוסדות העדיפו להתעלם... - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • חיים מור יוסף-שדרות

  נשלח ע"יחיים מור יוסף-שדרות 21:30, 29 ביוני 2013

  עו"ד דוד שלום.אבא יוסף מור יוסף נולד במרוקו בשנת 1914.עלה לארץ באוניית נרקיס באוגוסט 1948.גוייס ונלחם.היה ממקימי שדה צבי על פי דרישת בן גוריון.אבא נלחם בגרמנים.היה בליגיון הזרים הצרפתי.אמא עלתה ב1952.בהיותה בת 17 ואבא בן 42 נשא אותה לאישה.גידלו 11 ילדים בפחונים במושב.אבא גויס לאבטחת הדרום.בהיותי בן 26ב1986 אבא נפטר כי חלה בריאות,סוכרת,ודלקות פרקים.אמא שהתאלמנה צעירה.אחי הקטן בכיתה ב,ג לא ידעה מה לעשות.איך להתמודד?חיה מ1400 שקיבלה מביטוח לאומי..היא עצמה חלתה בסרטן במעייה .בגיל 60 נפטרה.איש לא הציע לה ולנו עזרה.כל חיינו חיינו בפשטות רבה מאוד.אבא שהיה לוחם ישראל ואדם מאוד עניו.הביא גם את 2 אחיו שנשארו ליישב את הארץ.שאר אחיו נפטרו בחו"ל ממחלות בעקבות המלחמות והמצב שחיו.ואני שואל אותך עו"ד דוד האם בתור דור שני בארץ זה בסדר שהתעלמו מאבי אימי וגם מאיתנו?אני יודע שיש חוק רק עד 2002.אבל איש לא טרח להציע עזרה לאימי ובודאי לא לנו.אגב חלק מאחיי סובלים כמו אבא מסוכרת,ולחץ דם גבוה.לציין שרובנו גוייסנו לצה"ל.לחמנו כמו שאבא ציווה.המזל שלנו שאנחנו המרוקאים לא זכינו אפילו להדליק לאבא משואה.וכולם מדברים שהביטחון וההתישבות היו זורמים בעורקיו של אבא.האם יש סיכוי שמישהו באוצר או ברשות לזכויות ניצולי השואה יקשיב לנו?יש סיכוי לתבוע בכלל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  שם:עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  11:34, 30 ביוני 2013

  חיים שלום,

  על פי החוק, תביעה לפי חוק נכי רדיפות הנאצים התשי"ז-1957, יכולה להיות מוגשת רק על ידי תובע אשר סבל מהנאצים. על התובע להיות בחיים, וזכויותיו יחלו להיספר, לכל היותר, ממועד הגשת תביעתו ועד למותו.

  מטעם זה לא ניתן להגיש תביעות בשם הוריך המנוחים.

  לגבי זכויות דור שני, הן אינן קיימות במקרה זה. הנך מוזמן לדפדף בפורום ולקבל תשובות מפורטות יותר בנושא.

  שבוע טוב,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.