בירור על זכאות לפיצויים - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • בן משפחה של ניצול

  נשלח ע"יבן משפחה של ניצול 10:57, 3 באוקטובר 2013

  לאן צריך לפנות כדי לברר אם ניצולי השואה זכאים לפיצויים? האם יקבלו את הפיצויים רטרואקטיבית כי לא קיבלו עד היום את הפיצויים והאם כל הניצולים מקבלים את אותו גובה הפיצויים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  15:11, 3 באוקטובר 2013

  שלום רב,
  שאלתך כללית מאד, ועל כן תשובתי תהא כללית גם כן.
  ניצולי שואה יכולים לפנות לגופים שונים בכדי לממש זכויות, אשר לעיתים הן חופפות ולעיתים הן נוספות האחת לשנייה.
  שני הגופים העיקריים אליהם יש לפנות על פי העניין הם הרשות לזכויות ניצולי השואה (לאזרחי ישראל בלבד) וועידת התביעות (גם באמצעות נציגותה בישראל).
  ככלל, זכויותיו של ניצול השואה מתחילות להיספר מיום הגשת תביעתו, וזאת כאיזון, אשר קיבל ביטוי גם בפסק דינו של בית המשפט העליון בעניין סטלה ארלזוב.

  אתה מוזמן להיכנס לאתרי האינטרנט של הרשות לזכויות ניצולי השואה, וועידת התביעות ולמידע יותר אינפורמטיבי גם לאתרים של עמותת "אביב" ושל משרדי- WWW.YADIDLAW.COM.

  גובה התגמולים- גובה התגמולים משתנה בין אדם לאדם מכוח מספר משתנים. המשתנה העיקרי הוא הגוף/קרן המשלם וזאת בהתאם לקורות חייו של ניצול השואה. המשתנה השני הוא מכוח איזה חוק או הסדר משולמת הגמלה. המשתנה השלישי הוא מצבו הבריאותי של הניצול (זהו משתנה שאינו רלוונטי בכל המקרים). המשתנה הרביעי הוא מצבו הכלכלי של ניצול השואה.

  שוב, השאלה כללית מאד, ואני מקווה שבתשובתי הצלחתי לשפוך מעט יותר אור על הנושא. אשמח באם תשאל שאלה ספציפית יותר.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.