נכי נרדפי הנאצים - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 16:38, 4 במרץ 2014

  שלום , אני אלה אימי הוכרה לפני כחודשיים להכרה לקבלת גמלה לנכי נרדפי הנאצים כרגע היתה וועדה רפואית וצריך להמתין לדרגת הנכות ,לאחר שיחה לבדיקת סכום והאם תקבל מיום הגשת התביעה 1/2012 לא נתנו מענה איך אפשר באמת לדעת שהיא תקבל את מה שבאמת צריכה מיום הגשת התביעה ? שזה 2012. במכתב שקיבלה בפתיחת תיק התביעה כתוב,"שבמידה ותאושר התביעה על פי רוב תשולם מיום ההגשה דהיינו 22/01/2012" אשמח למענה אלה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:21, 6 במרץ 2014

  אלה שלום,

  מעבר לעובדה שניתן בטלפון פשוט למרכז המידע של הרשות לברר את המידע, אמך תקבל מכתב המאשר את מועד ההכרה. באותו המכתב יצויין מועד הגשת התביעה וניתן יהיה להשוות בין השניים.
  ראוי לציין כי בית המשפט העליון, בפסק דין של משרדנו, מלפני חודשיים, התייחס למכתב הרשות אותו הזכרת ופסק שמדובר בהבטחת הרשות לתובע שיש לראותה כהבטחה מנהלית עליה יכול התובע להסתמך (איריס מימון ואח' נ' הרשות לזכויות ניצולי השואה).
  מועד התשלום על אחוזי הנכות המוגדלים יכולה להיות שונה וזאת באם הטענה על הפגימה עלתה מאוחר יותר. הכלל הוא שהתשלום יהא מיום העלאת העילה לראשונה, בהנחה שהעילה הוכרה.

  שבת שלום,

  עו"ד ידיד

  תגובה
 • 15:25, 6 במרץ 2014

  שלום ותודה על המענה
  מעבר לזה שפניתי לרשות לברר עדיין לא יודעים בי לא נקבעו אחוזי נכות
  אך איך ניתן לדעת שמקבלת את מה שצריכה?
  זה אומר ציום הגשת התביעה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.