הכרה לנכי נרדפי הנאצים -תשלום - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 08:59, 7 במרץ 2014

  תודה על המענה אך לא הבנתי את התשובה ב1/2012 שלחנו בקשה התקבלה התביעה ושלחו מכתב שהתביעה התקבלה ונפתח תיק ומספרו "מועד זכאותך לתגמולים אם תמצא זכאי לתגמול ,יהיה ברוב המקרים מיום קבלת מסמכי התביעה דהיינו 22/01/2012,והתגמולים ישולמו לך החל מתאריך זה." זה אומר שצריכה לקבל בעצם רטרואקטיבית מיום ההגשה? הרי התביעה מטופלת יותר משנתיים ב1/2014 קיבלה מכתב"החלטתי להכיר בתביעתך על נכות המחלות והתיק יועבר לוועדה רפואיתלקביעת דרגת נכותךבגין החלות המוכרות" כרגע זה אחרי וועדה אך האם נדע שמקבלת מיום ההגשה זה רק שתהיה תשובה מהוועדה אך עדיין במידה וישלמו רק מעכשיו?איך באמת נדע שזה נכון?האם צריך להגיש תביעה? שוב שנים? אשמח למענה תודה אלה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  09:47, 9 במרץ 2014

  אלה שלום,
  בתשובתי הסברתי את הנושא בצורה המיטבית. יש לעקוב ולהבין מאיזה מועד ניתנההההכרה בכל פגימה ומה הסיבה למועד זה. באם את סבורה כי המועד היה צריך להיות מוקדם יותר אז בהחלט כדאי להעמיד את הרשות על טעותה.
  באם אינך יודעת כיצד לעשות כן פני לייעוץ משפטי בנושא.
  שבוע טוב,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.