זכאות לניצולת שואה מביטוח לאומי סוציאלי בגרמניה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 10:17, 9 במרץ 2014

  בוקר טוב, אני מנסה לעזור לסבתי ניצולת מחנה ריכוז ז'אדו בלוב לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי הסוציאלי בגרמניה. בניסיון להשיג זאת מביטוח לאומי לא ידעו בכלל להפנות אותי למי שמטפל בזכויות ניצולי השואה בצורה תמוהה ביותר. כיום סבתי מקבלת רנטה ממשרד האוצר בלבד. מיעוץ עם חברות המטפלות בקשיים הבירוקרטים מול משרדי הממשלה השונים אמרו לי אין הפיצוי של הרנטה סותר פיצויי מביטוח לאומי סוציאלי. האם יש מישהו שיכול להפנות אותי למקום הנכון? לא נותר להם שנים רבות כאן. תודה ושבוע מבורך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  17:21, 9 במרץ 2014

  לילך שלום,
  למיטב ידיעתי ג'אדו, לבטח אינו מחנה ריכוז, אלא מחנה עבודה. אני סבור שיהיה זה חסר אחריות מבחינתי להביע דעתי בדבר זכאות או העדר זכאות לרנטה סוציאלית מהמוסד לביטוח סוציאלי בגרמניה, במקרה זה.
  את יכולה לפנות לסניף המרכזי של המוסד לביטוח הלאומי בישראל, כנציג המוסד הגרמני, או לפנות ישירות למוסד הגרמני. אני סבור שאת צריכה במקרה זה לכל הפחות, להתייעץ בעורך דין העוסק בנושא, באופן פרטני.

  שבוע טוב,

  תגובה
 • 21:43, 9 במרץ 2014

  כדאי לך לברר את הזכאות עם האגף לקשרי חוץ בביטוח לאומי:
  02-6463077

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.