זכויות ניצולת שואה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 15:48, 30 במרץ 2014

  לום רב דודתי בת 85 ילידת לאטביה התאלמנה החודש . בעלה היה ניצול שואה שמקבל תגמולים ממשרד האוצר היא עצמה גם ניצולת שואה שעלתה לארץ ב1968 ובשואה עצמה ברחה 4 שנים מלאטביה לסיביר עם אמא שלי ואחיהם כאשר החצי השני של המשפחה ברח למקום אחר (אמא אבא ואחים) וכך חיו 4 שנים בבית יתומים על תזונה מינימלית . כשחזרו אחרי 4 שנים ללטביה אבא נפטר במלחמה ונשארו רק עם אימא . בררתי עם משרד האוצר - אמרו לי שהיא לא זכאית למענק מציבה . הציעו לי לפתוח בתהליך של דמי אלמנות ל3 שנים . החוק של עולים אחרי 1953 -לא חל עליה לטענתם כולל הכרה במחלות בועדת התביעות אמרו לי שגם לןא מגיע לה כלום למעט מענק חד פעמי שאותו קיבלה בעבר רצית לשאול : האם יש עוד נושאים שכדאי לברר ולא עברתי עליהם עם אירגונים שונים? בברכה חגי שובל מודיעין 0542244102 089264840

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:02, 1 באפריל 2014

  חגי שלום,
  יש לחלק את שאלתך לשני חלקים-
  א'- זכויות אמך מכוח היותה אלמנת אביך ז"ל- אמך זכאית להמשך קבלת התגמולים כאלמנה, למשך 36 חודשים נוספים, מעת מותו של אביך המנוח.
  ב'- זכויות אמך בגין הנרדפות האישית שלה בעת מלח"ע 2- לאור מועד עלייתה יש לבדוק באם היא עומדת בתבחיני קרן ס' 2 או ועידת התביעות.
  זה נחמד לפנות לכל מיני עמותו וארגונים, אך למעשה אין לדעתם בעניין כל משמעות ולעיתים המדובר בשם יפה לאדם הנותן ייעוץ בנושא בלא כל ידע הסטורי או משפטי, ובלי שעשה את המחקר הנדרש בעניינה הספציפי של אמך. המלצתי היא שתטפל בנושא עם עו"ד המתמחה בתחום. פעמים רבות הגיעו למשרדי אנשים שבכל מיני עמותות וארגונים אמרו להם שהם לא זכאים לדבר והצלחנו להשיג בעבורם זכאות. הבסיס הוא הבנת העובדות בעניינ ה של אמך- מתי ברחה ומאיזה מקום בדיוק? באילו מקומות עברה בדרך וכד'.

  בריאות לאמך,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.