הגדלת הרנטה לאימי ניצות שואה עקב החמרה במצב בריאות - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • ד"ר צוקר נפתלי

  נשלח ע"יד"ר צוקר נפתלי 20:33, 8 באפריל 2014

  אימי בת 87 אלמנה סיעודית נתמכת עם מטפלת זרה -מקבלת כבר מעל 60 שנה רנטה כניצולת שואה בסכום של 493 יורו. בשנים האחורונות חלה החמרה והגשתי את כל הדרוש והיתה בבקורת והערכה פסיכיאטרית מרופא מטעם הגרמנים שהעריך את מצבה המתדרדר כקשר ישיר למה שעברה לפני 70 שנה. היום קיבלתי מכתב מסרסבורג בגרמנית המודיע שלמרות שהכירו בהחמרה והעלו את אחוזי הנכות היא אינה זכאית להגדלת הפנסיה כי לא עברה 30% מערך הכספי שמקבלת -כלומר אם היא מקבלת 493 על מנת להגיע ל 30% הייתה צריכה לקבל 147 יורו והיא קיבלה רק 120 יורו ולכן לא מגיע לה כלל. משהו אבסורד לחלוטין - חסר לה להגדלה עןד 27 יורו.? קיימת הדכות לערער לבית משפט גרמני תוך חצי שנה. אינני מבין בזה ואינני יודע מה לעשות - אודה לך אם תאיר את דרכי ולמי ניתן לפנות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  09:25, 9 באפריל 2014

  שלום רב,
  גובה הקצבה החודשית נקבע במדרגות של אחוזי נכות. מהמצב המתואר על ידך עולה שהעלאת אחוז הנכות של אמך לא היתה מספקת בכדי לעבור למדרגה הבאה.
  שתי דרכים אפשריות כאן- האחת- הגשת ערר על ההחלטה.
  השנייה- בחינת אפשרות למעבר למסלול אחר, בו אמך תוכל לקבל זכויות רבות יותר.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.