זכאות לגלימלה ממשרד האוצר - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • בצלאל כספי

  נשלח ע"יבצלאל כספי 16:42, 15 במרץ 2012

  אני יליד פולין ינואר 1941 עם עלית הנאצים ברחו הורי ואיתי לברית המועצות ושם הסתתרנו, ככל שהצבא הגרמני התקדם בחזית ,כך נאלצנו לחפש מקום מסתור אחר. ובשנת 1945 חזרנו לפולין . ב-1950 עלינו לישראל ומאז הנני גר וחיי בישראל יש לציין שכל בני המשפחה של הורי שלא נמלטו נספו בשואה. מעולם לא הגשתי תביעה. האם אני זכאי לגמלה מהאוצר ? רעייתי נולדה בגטו מוגילב והיתה בת 6 חודשים כשהגטו שוחרר. הגרמנים לא היו מוכנים להכיר בזכותה לרנטה מאחר ועברו רק 9+6 חודשים. ולא 18 כנדרש. הופתעתי לקרוא באחת מתשובותיך (לשרון) שהזכאות היא לעוברים ! האם ניתן לערער ומה עלינו לעשות בתודה רותי (ילדת ספטמבר 1943) ובצלאל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  19:17, 15 במרץ 2012

  רותי ובצלאל שלום,

  לגבי עניינה של רותי- ע"פ המידע שפירטתם בשאלתכם, ובהנחה ואכן היית בגטו במוגילב, הרי שאת זכאית להכרה ממספר מקורות.

  לגבי עניינו של בצלאל- בהסתמך על הפרטים שמסרת, ייתכן והנך זכאי להכרה מקרן הסיוע של ועידת התביעות, המזכה בתגמול חד פעמי, וזאת בהתאם להחלטה בעניין מינואר האחרון. הנך מוזמן להתקשר למשרדי בכדי לתת פרטים נוספים, בכדי שאוכל לתת לך הערכה טובה יותר לגבי סיכוייך בתביעה ממשרד האוצר הישראלי.

  בברכת שבת שלום,

  עו"ד ידיד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.