קינדרטרנספורט לאנגליה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 16:54, 1 בפברואר 2015

  שלום רב, קרוב משפחתי נולד בשנת 23 בגרמניה, הוא נשלח בקינדרטרנספורט לאנגליה ושירת שם בצבא האנגלי. הוא עלה ארצה בשנת 72. האם הוא זכאי לקבל רנטה מגוף מסויים? אולי קרן סעיף 2? תודה מראש, דני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  09:02, 2 בפברואר 2015

  דני שלום,
  הקינדר טרנספורט, פעולת חילוץ הילדים היהודים והילדים הנוצרים הלא-אריים, מגרמניה לבריטניה, החל לאחר ליל הבדולח. ליל הבדולח מהווה קו פרשת מים מסוים, אשר ממנו והלאה, רואים את מי ששהה בגרמניה ואוסטריה - ככזה שלבטח יש לשקול את זכויותיו, בגין רדיפותיו ע"י הנאצים.

  לאור מועד עלייתך של קרוב משפחתך לארץ, אני סבור שרק קרן ס' 2 יכולה להיות הגרום שיכיר בזכויותיו. חשוב לציין שבכדי שקרן ס' 2 תכיר בזכויותיו, עליו לעמוד גם ביתר הקריטריונים של אותה הקרן.
  בברכה,

  תגובה
 • 20:22, 2 בפברואר 2015

  תודה רבה על תשובתך עו"ד ידיד!!!

  עוד שאלה ברשותך - ממה שקראתי באינטרנט הבנתי שקרן סעיף 2 מכירים באנשים שהיו במחנות או במסתור או בזהות בדויה. האם קינדרטרנספורט מתאים למסתור? מבחינת הכנסות, ההכנסות שלו נמוכות מאד כ- 6,000 ש"ח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.